Klimatyzacja 

Czas na zmianę klimatu

tel:533 709 007

klimatyzacja kraków

    tel: 533 709 007

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie doradztwa,montażu oraz serwisu urządzeń klimatyzacyjnych.

Szkolimy się regularnie u czołowych producentów klimatyzatorów, dzięki czemu posiadamy certyfikaty

oraz autoryzacje na serwis gwarancyjny i po gwarancyjny urządzeń.

Sprzedawane przez nas urządzenia spełniają wszystkie unijne normy bezpieczeństwa i mają bardzo wysokie współczynniki energooszczędności.

Wszystkie urządzenia klimatyzacyjne są dwufunkcyjne tzn. maja możliwość chłodzenia i grzania.

Posiadają filtry i jonizatory powietrza dzięki czemu mają duży wpływ na poprawe jakości powietrza w pomieszczeniu.

klimatyzacja kraków
klimatyzacja Kraków
klimatyzacja Kraków
Klimatyzacja Kraków
klimatyzacja Kraków

Sprzedajemy i dostarczamy urządzenia na terenie Krakowa i okolic. Możliwe dostarczenie urządzeń w dniu złożenia zamówienia. Nie pobieramy opłat za transport. W przypadku zakupu z montażem dojazd i wycena instalacji gratis

 

 

Klimatyzacja jako ogrzewanie alternatywne.

 

Do niedawna klimatyzator postrzegano jako źródło chłodu w upalne dni. Dzisiejsze klimatyzatory mogą z powodzeniem służyć wam jako dodatkowe ogrzewanie. Zastosowanie technologii inverterowej pozwala jednocześnie obniżyć koszty użytkowania klimatyzatora i znacznie podnosi jego sprawność. Dzisiejsze urządzenia klimatyzacyjne mają wysokie wskaźniki efektywności energetycznej rzędu 5 a nawet 6. Oznacza to, że z 1kW pobranej energii elektrycznej są w stanie osiągnąć do 6 kW energii cieplnej lub chłodniczej. Ogrzewanie klimatyzatorem jest doskonałą alternatywą dla ogrzewania elektrycznego.

Jeśli mamy zamiar korzystać z funkcji grzania pamiętajmy aby wybrać klimatyzator o odpowiednich parametrach. Są klimatyzatory które grzeją tylko do temperatury zewnętrznej rzędu -5 stopni ale są tez takie które skutecznie ogrzeją pomieszczenia gdy na zewnątrz temperatura sięgnie -25 stopni.

Niektóre miasta np. Kraków w związku z zanieczyszczeniem powietrza wprowadzą zakaz korzystania z ogrzewania na paliwa stałe takie jak węgiel czy drewno. Wtedy ogrzewanie klimatyzacją może być ciekawą alternatywą.

Dodatkową korzyścią wynikającą z używania klimatyzatora jako źródła ciepła jest filtracja powietrza. Klimatyzatory dzięki zastosowaniu filtrów i jonizatorów powietrza są w stanie wyłapać większość zanieczyszczeń, kurzu, alergenów i drobnoustrojów których obecność wpływa negatywnie na nasze zdrowie.

Kolejnym atutem dzisiejszych systemów klimatyzacji jest możliwość sterowania przez wifi, a dzięki dostępnym darmowym aplikacją możemy dokładnie zaprogramować godzinę i dzień kiedy klimatyzator

się włączyć czy wyłączyć.

Zastosowanie dwutaryfowego licznika prądu pozwoli na osiągnięcie dodatkowych oszczędności. Klimatyzator w trybie grzania czy chłodzenia można zaprogramować tak by załączał się w godzinach gdy prąd jest tańszy.

Dzięki dzisiejszej technologii, klimatyzator poza chłodzeniem doskonale sprawdzi się jako alternatywne ogrzewanie. Przy przemyślanym użytkowaniu zadba również o wasze zdrowie, komfort i nie nadszarpnie domowego budżetu