Czas na zmianę klimatu

tel:533 709 007

klimatyzacja kraków

Wentylacja, oczyszczacze powietrza Kraków: sprzedaż, montaż, serwis urządzeń i systemów, regulacje i pomiary skuteczności wentylacji

Zakres działania:

- regulacje i pomiary skuteczności wentylacji mechanicznej

- sprzedaż systemów wentylacji mechanicznej- na terenie Krakowa i okolic dostawa gratis. 

- montaż systemów wentylacji mechanicznej - Kraków i okolice

- serwis instalacji wentylacyjnych -  gwarancyjny i pogwarancyjny

- centarle wentylacyjne (rekuperatory) 

- przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne

- montaż okapów

- wentylacja wyciągowa

- filtry, nagrzewnice powietrza, wentylatory

- oczyszczacze powietrza

W każdym gospodarstwie domowym czy budynku firmowym najwięcej energii zużywane jest na ogrzewanie. Niestety w dzisiejszych czasach koszty tej energii stale rosną. Jednym ze skutecznych sposobów obniżenia tych kosztów jest zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła tak zwanej rekuperacji. Warto o niej pomyśleć już na etapie projektowania aby uniknąć zbędnych kosztów związanych z  przeróbkami.

Gdy odpowiednio wcześnie zdecydujecie się na rekuperator, będziecie mogli w czasie budowy zrezygnować z kominów wentylacyjnych, związanych z ich budową obróbek dachowych, które w przypadku nieprawidłowego wykonania są przyczyna przecieków. Można również zrezygnować z nawiewników okiennych czy okien z mikroszczelinami, przez które niestety w celu wentylacji dostaje się zimne i nieprzefiltrowane powietrze z zewnątrz.

Przy wentylacji grawitacyjnej powietrze przemieszcza się w wyniku różnicy ciśnień jaka panuje wewnątrz i na zewnątrz budynku. Poprzez taką niekontrolowaną wymianę powietrza straty ciepła mogą sięgnąć nawet 50%. Dzięki zastosowaniu rekuperacji mamy pełną kontrolę nad ilością powietrza, i kierunkiem jego przepływu. Dzięki wymiennikowi możemy zatrzymać nawet do 90% ciepła.

Kolejnym atutem wentylacji mechanicznej jest obecność filtrów i jonizatorów powietrza. Dzięki ich zastosowaniu do pomieszczeń trafia powietrze oczyszczone z pyłów, kurzu a nawet drobnoustrojów i alergenów. W rekuperatorach są również stosowane czujniki dwutlenku węgla które w momencie przekroczenia jego ilości w pomieszczeniach, przyspieszą wymianę powietrza.

Działanie wymiennika w rekuperatorze polega przekazywaniu temperatury z powietrza wywiewanego z pomieszczenia, powietrzu które jest dostarczane do budynku z zewnątrz. W okresie zimowym pozwala obniżyć koszty związane z ogrzewaniem poprzez wstępne podgrzanie powietrza z zewnątrz, w lecie natomiast, w przypadku gdy korzystamy z klimatyzacji, schłodzi powietrze nawiewane z zewnątrz dzięki czemu zaoszczędzimy na kosztach użytkowania klimatyzatorów.

W trakcie eksploatacji wentylacji mechanicznej należy pamiętać o regularnym czyszczeniu lub wymianie filtrów powietrza. Zapchane filtry powodują zmniejszenie skuteczności wentylacji a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do uszkodzenia wentylatorów.

Zachęcamy do korzystania z energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań, które nie tylko pozwolą na oszczędności finansowe ale również mają pozytywny wpływ na środowisko.

Oczyszczacze powietrza firmy Daikin.

 

 

Oczyszczacze powietrza GREE